Bartłomiej Misiniec - strona autorska

A+ R A-

Trylogia

Email Drukuj PDF

 

 

 

PRETORIANIN. Książka ta to lekko i z fantazją opowiedziana historia życia młodego legionisty rzymskiego, w którą wpleciono wątki przyjaźni z psem, wiernym towarzyszem w dobrych i złych chwilach, a także opisy doli i niedoli ludzi w mundurach rzymskiego imperium, dumnych ze swej siły, ale też zupełnie prozaicznie skazanych na walkę o życie, o przetrwanie, o własne szczęście. Tytułowy bohater oraz jego współtowarzysze przechodzą przez różne etapy na drodze ku życiowej dojrzałości, poznaje, czym jest i jak ważna jest miłość, przyjaźń i poświęcenie, a w końcu jak istotny jest wymiar duchowy życia człowieka.


CZYTAJ FRAGMENT POWIEŚCI


"Pretorianin", Bartłomiej Misiniec
Wydawnictwo WAM, Kraków 2008
ISBN: 978-83-7505-246-6
Liczba stron: 292
Wymiary: 136 x 210 mm

 

 

GLADIATORZY I PIRACI. Młody rzymski gwardzista, Proximus, pada ofiarą krwawych intryg cesarzowej Agryppiny. Skazany na wygnanie, dzieli los galerników. Pragnienie odzyskania wolności popycha go do gwałtownych czynów. Wznieca bunt niewolników i zamiast oficerem gwardii pretoriańskiej, zostaje kapitanem pirackiego statku.

Czy dla tych, których kocha na zawsze pozostanie zdrajcą?
Czy uda mu się odzyskać honor?
Czy wybranka jego serca nie odwróci się od niego?

Gladiatorzy i piraci to kontynuacja pasjonującej powieści historycznej "Pretorianin". Akcja z wąskich zaułków starożytnego Rzymu i obozu pretorianów przenosi się na arenę amfiteatru oraz fale Morza Śródziemnego.


CZYTAJ FRAGMENT POWIEŚCI


"Gladiatorzy i piraci", Bartłomiej Misiniec
Wydawnictwo WAM, Kraków 2009
ISBN: 978-83-7505-429-3
Liczba stron: 214
Wymiary: 135 x 210 mm


 

CENTURION PROXIMUS. Zdradzony przez towarzysza Proximus zostaje pojmany i odesłany do Rzymu. Nieoczekiwanie zamiast kary otrzymuje nominację na oficera gwardii pretoriańskiej. Pierwszym zadaniem, jakie powierza mu podstępny cezar, jest rozwikładnie serii zagadkowych morderstw. Młody centurion musi wykazać się nie lada odwagą i przemyślnością. Poznaje bowiem prawdę niewygodną dla wielu znaczących osób w cesarstwie. Odkrywa też, że jego ukochanej zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo...

Czy uda mu się uniknąć krwawych intryg?

Czy odzyska zaufanie Hortensji i ocali jej rodzinę?


CZYTAJ FRAGMENT POWIEŚCI


"Centurion Proximus", Bartłomiej Misiniec
Wydawnictwo WAM, Kraków 2011
ISBN: 978-83-7505-247-3
Liczba stron: 340
Wymiary: 136×210 mm

 

KONTYNUACJA PRZYGÓD PROXIMUSA I KROTOSA?